STGR12A

Välkommen till klass 5a

Under läsåret 2017-2018 kommer vi, Nina & Carolina,  att vara mentorer för denna klass. Oss når ni lättast via mail, se nedan.

All information som rör klassen kommer att visas på denna sidan. Kalendern kommer till exempel att innehålla datum för föräldramöte, uppgifter som eleverna får, datum för utflykter och annat. Alla undervisande lärare kommer att använda sig av denna gemensamma.

Anmäl frånvaro varje dag ditt barn är sjukt på skola24. Anmäl via telefon 0515-777000 eller på www.malmo.skola24.se

Hälsningar Nina och Carolina







Länkar:





Undervisande lärare, ämnen och mailadresser:
Svenska/SVA, historia, geografi, religion, samhällskunskap och engelska: Nina L Welther (nina.l.welther@malmo.se)
Matematik Nina Axelsson (nina.axelsson@malmo.se)
NO Annika Hernmo   (annika.hernmo@malmo.se)
Bild: Jessica Hajdu  (jessica.hajdu@malmo.se
Musik: Linus Hjelm(linus.hjelm@malmo.se)
Idrott och hälsa: Johan Nordén  (johan.norden@malmo.se)
Textilslöjd:  Monika Sandström (monika.sandstrom@malmo.se)
Trä-och metallslöjd: Carolina Skavøy Lindesteg (carolina.lindesteg@malmo.se)