STGR12A

Välkommen till klass 6a

Vi, Nina & Carolina, är stolta mentorer för denna klass. Ni når oss lättast via mail, se nedan.

All information som rör klassen kommer att visas på denna sidan. Kalendern kommer till exempel att innehålla datum för bedömning, läxor, föräldramöte,utflykter och annat. Alla undervisande lärare kommer att använda sig av denna gemensamma sida som kommunikationskanal.

Anmäl frånvaro varje dag ditt barn är sjukt på skola24. Anmäl via telefon 0515-777000 eller på www.malmo.skola24.se

Hälsningar Nina och Carolina



Länkar:





Undervisande lärare, ämnen och mailadresser:

Svenska, SO och engelska Nina L Welther (nina.l.welther@malmo.se)
Matematik - Gert Dahlberg (gert.dahlberg@malmo.se) 
NO och teknik -  Annika Hernmo   (annika.hernmo@malmo.se)
Bild - Jessica Hajdu (jessica.hajdu@malmo.se
Musik -  Linus Hjelm  (linus.hjelm@malmo.se)
Idrott och hälsa - Dajana Börjesson (dajana.borjesson@malmo.se) 
Textilslöjd - Ingela Johansson (ingela.johansson@malmo.se)
Trä- och metallslöjd - Carolina Skavøy Lindesteg (carolina.lindesteg@malmo.se) 
Hem- och konsumentkunskap - Katrin Velin (katrin.velin@malmo.se)
Spanska - Jessica Sjöbäck (jessica.elisabe.sjöback@malmo.se)
Tyska - Marcelo Javier Arce Castillo (marcelojavier.arcecastillo@malmo.se)
Franska - Nathalie Roux (nathalie.roux@malmo.se)