STGR12B

7B

Studietid

Klass 7B har två tillfällen i veckan där de kan vara med på studietid, där de exempelvis kan göra sina läxor. Dessa två tider är:

Måndagar 8.30-9.20 i Grupprummet i C-korridoren. 

Torsdagar: 14.30-16.30 i C3.


Viktiga datum

V.44 Höstlov
16/10 Studiedag
26/11 Studiedag

Studieteknik

Ni som är intresserade av att förbättra er studieteknik eller bara vill läsa lite matnyttig information om studieteknik. Klicka här.  

 
Veckobrevet från skolledningen hittar ni här

Klassens schema hittar ni här

Ledighetsansökan hittar ni här

Veckans värdar hittar ni här

Strandskolans pedagoger som arbetar med 7B

Elvira Sabo & Fredrik Boström är ansvariga för klass 7B och mentorer för 7B.

Ämneslärarna som undervisar 7B:

Elvira Sabo: Hemkunskap
elvira.sabo@malmo.se

Fredrik Boström: Idrott och hälsa
fredrik.bostrom@malmo.se

marcelojavier.arcecastillo@malmo.se

Charlotte Davison: Engelska
charlotte.davison@malmo.se

Sofia Huss: Bild
sofiaelisabeth.huss@malmo.se

Kristian Johansson: NO och Matematik
kristian.johansson@malmo.se

Annika Nigård: Textilslöjd och Spanska
annika.nigard@malmo.se

Daniel Nilsson: Svenska
daniel.nilsson3@malmo.se

caroline.ranalli@malmo.se

Nathalie Roux: Franska
nathalie.roux@malmo.se

Marcus Rostedt: Trä- och metallslöjd
marcus.rostedt@malmo.se

Jessica Sjöbäck: Spanska
jessicaelisabe.sjoback@malmo.se

Martin Svensson: Musik
(ny lärare, mailadress kommer)

Liva Andersson: Skolsköterska
Anna Ekberg: Specialpedagog
Hanna Fex: Kurator